
За четвърти път от 2006-та досега, конфекционният гигант Mango провежда своя конкурс за млади дизайнери, този път с най-високата премия в света - 300 000 евро за победителя.
Испанската компания вече обяви имената на 10-те финалисти, селектирани от жури, в което влизат представители на 5-те най-важни училища по дизайн в света - Лондонският Central Saint Martins, l'Institut Français de la Mode в Париж, l'Istituto Marangoni в Милано, Royal Academy of Fine Arts в Антверпен и Escola Superior de Dissenydi в Барселона, както и хора от фирмата.
Финалистите ще представят цялостни свои колекции на церемония идния месец. Десетимата млади таланти са: едно испанско дуо - Серджо Пастор и Исмаел Алкаина, двама японци - Такаши Нишияма и Такаюки Танака, един холендец - Харви Ботерсе, шведски дует, съставен от Стефани Малмгрийн де Оливейра и Ричард Линдквист, финландец на име Томас Лайтинен, една французойка - Кристин Пунг, Мадс Динесен от Дания, Вишаравиш Акарасантисок от Тайланд и Хаесунг Бонг от Корея.
Конкурсът се нарича El boton /Копчето/ и се провежда през 18 месеца. В това издание са включиха 250 кандидати, от които бяха избрани и горните 10.
На специално събитие идния месец финалисти ще представят цялостни свои колекции, на основата на което представяне един ще спечели финала и голямата парична награда. Десетимата от финала освен това ще имат възможност да продават частично или изцяло, по усмотрение на марката, своите колекции в десетките магазини на Mango по света.
Фантастично предизвикателство, нали?
Прочети и това

Lunchtime shopping: 6 до 100 лв. от намалението в Mango
on sale...

#ootd: Запразняваме
Current location: Марбея, Испания

Коронакризата удари спирачка на бързата мода
Въпреки че гиганти като Zara, H&M и Gap постепенно отварят своите магазини, коронавирусната епидемия оказва пагубно финансово въздействие върху сектора на бързата мода, за чието оцеляване ще е нужен "основен ремонт и цялостно пренастройване", прогнозират експертите. Близо 40% от предприятията в бранша очакват последствията за бизнеса да са "много по-лоши" от финансовата криза през 2008 г., сочи проучване на Euromonitor International.