Следва

Кейт Ъптън е официално заета! Гордо показа Максим Шмерковски

Сакрална Индия & Исторически пейзажи от Индия

През октомври в галерия „Алма Матер” почитателите на индийската култура и история ще имат... 

Events преди 10 години

Две изложби на индийския фотограф Амит Пасрича

7 – 18 октомври 2013

Официално откриване:
7 октомври, 18.00 ч, галерия „Алма Матер”
Северно крило, Ректорат на СУ

Изложбите ще открият проф. Александър Федотов (директор на Центъра за източни езици и култури към СУ и зам. председател на клуб „Приятели на Индия") и журналистът Симеон Идакиев.

През октомври в галерия „Алма Матер” почитателите на индийската култура и история ще имат възможност отново да се докоснат до нея посредством две цветни фотографски изложби на утвърдения в цял свят фотограф Амит Пасрича (Amit Pasricha) (Индия), представени за пръв път у нас благодарение на Посолството на Индия, в сътрудничество с Клуб „Приятели на Индия” и преподавателите от специалност „Индология” в Софийския университет.

Творбите, включени в „Сакрална Индия” и тези в „Исторически пейзажи от Индия”, вече са спечелили интереса и високото мнение на посетителите на изложбите в Zitadelle Spandau Museum в Берлин (по време на Дните на Индия в Германия), в Novoměstská radnice в Прага, в Беларус, Белград и други. С тях, индиецът Амит Пасрича (живеещ в Делхи) затвърждава позициите си на един от най-известните и уважаваните професионални индийски фотографи. Нарича се „Панорамиста”, защото негова страст е панорамната фотография, с която е и най-популярен. Ръководи майсторски класове по фотография на различни места из Индия, обучавайки в специфичната си техника на снимане.

Негови творби са участвали в много изложби в Индия и по света, а много от тях са притежание на частни колекции. Има над 10 самостоятелни изложби в Делхи, Лондон, Ню Йорк, Берлин, Прага, Минск и др. Автор на редица книги, като фотоалбмите му – The Monumental India и The Sacred India – са удостоени с Националната награда на Индия в областта на книгоиздаването. Като автор е запленен преди всичко от богатството и значимостта на индийското архитектурно, духовно и културно наследство. Привлича го и бързо променящото се лице на съвременна Индия. 

 

More from View Sofia

More Events

10-те най-добри павилиона на Венецианското биенале, от тях - куп източноевропейски

Events преди 2 дни

Обикновено националните павилиони на Венецианското биенале играят втора цигулка на основната изложба - което е иронично, като се има предвид, че в тях има толкова много изкуство, ако не и повече, отколкото това, което се съдържа в Арсенале и Джардини взети заедно. Но тази година, с основна изложба, която поставя под въпрос идеята за държавите като цяло, не е възможно да се пренебрегнат националните павилиони.

Имърсив представленията на Karakashyan & Artists ни водят зад кулисите на професионалната кухня

Events преди 1 седмица

Режисьорът и хореограф Коста Каракашян и режисьорът и драматург Антония Георгиева отново събират сили с артистичния сладкар Александър Цеков за поредица от завладяващи спектакли, разкриващи скрития свят на ресторантската кухня.

The Heavens - изложба на Паоло Уудс и Габриеле Галимберте

Events преди 1 седмица

Галерия Синтезис и Френският институт в България представят изложбата “The Heavens” на Паоло Уудс и Габриеле Галимберти, чиято премиера е на фестивала Les Rencontres d'Arles през 2015 г. и оттогава гостува на множество музеи и фестивали. “The Heavens” е мащабен артистичен проект с критичен поглед към офшорните зони, който съчетава дългосрочно журналистическо разследване, фотография, финансови анализи и инфографики. Офшорните зони* тихомълком превземат целия свят. Повече от половината световна търговия преминава през тях. Нарастващият брой статии и доклади по тази сложна тема обикновено са илюстрирани със снимки на тропически плажове с палми. Така ли изглеждат наистина данъчните убежища?