Следва

Денис Сегвелд с изложба в DaDa Culture Bar

Френски "Десант" на Народния театър през януари и февруари

Галин Стоев поема театъра в Тулуза с „Танцът Делхи”, „Богът на касапницата” гостува в Париж

Events преди 6 години

Гастроли във Франция ще бележат началото на 2018 година за Народния театър „Иван Вазов”. Два от най-силните спектакли на първата ни сцена – премиерният „Танцът Делхи” и касовият хит „Богът на касапницата”, ще се представят пред френската публика в първите два месеца от новата година.

С „Танцът Делхи” от Иван Вирипаев, който вече бе определен като едно от театралните събития на сезона, Галин Стоев ще поеме поста директор на Националния театър на Тулуза. Спектакълът с участието на Владимир Карамазов, Радина Кърджилова, Светлана Янчева, Радена Вълканова, София Бобчева и Елена Телбис ще има осем представления на сцената на театъра – на 11, 12, 13, 16, 17, 18, 19 и 20 януари. Той ще се играе на български език със субтитри на френски.

„Богът на касапницата”, за който вече втори сезон билетите се разпродават за месеци напред пък ще гостува в Париж по покана на Асоциация „Европа Култура Обмен” на 9 и 10 февруари в Theatre de Fénelon-Sainte-Marie. Представлението ще е откриващ спектакъл по случай българското председателство на Съвета на Европейския съюз, а гастролът във френската столица се осъществява с подкрепата на Посолството на Република България във Франция. Спектакълът на режисьора Антон Угринов по текст на Ясмина Реза е със звездното участие на Владимир Карамазов, Юлиан Вергов, Александра Василева и Радена Вълканова.

Наред с гостуванията на Народния театър в чужбина, през януари първата ни сцена ще бъде домакин и на хитови заглавия от театри в страната. На 16 януари на Голяма сцена Драматично-куклен театър „Иван Радоев”-Плевен ще представи спектакъла на руския режисьор Василий Сенин „Вишнева градина” от Антон Павлович Чехов. В представлението участват Красимира Кузманова, Елица Анева, Надя Дердерян, Адриан Филипов, Асен Данков, Антъни Пенев, Георги Енчев, Нина Илиева – Петкова, Сергей Константинов, Бориса Сарафова, Петьо Кръстев, Ованес Торосян, Киро Крачунов. Представлението има награди от два престижни международни фестивала: „Международен Волковски Фестивал“, Ярославъл, Русия и „Дубровник Арт Форум“ в театър "Марин Дръжич", Хърватия.

На 17 януари отново на Голяма сцена плевенският театър ще представи и спектакъла си „Островът на робите” от Пиер дьо Мариво на режисьора Васил Василев с участието на Адриан Филипов, Сергей Константинов, Бориса Сарафова, Мария Йорданова, Теодора Кулева, Йоана Кирчева.
 

More from View Sofia

More Events

10-те най-добри павилиона на Венецианското биенале, от тях - куп източноевропейски

Events преди 2 дни

Обикновено националните павилиони на Венецианското биенале играят втора цигулка на основната изложба - което е иронично, като се има предвид, че в тях има толкова много изкуство, ако не и повече, отколкото това, което се съдържа в Арсенале и Джардини взети заедно. Но тази година, с основна изложба, която поставя под въпрос идеята за държавите като цяло, не е възможно да се пренебрегнат националните павилиони.

Имърсив представленията на Karakashyan & Artists ни водят зад кулисите на професионалната кухня

Events преди 1 седмица

Режисьорът и хореограф Коста Каракашян и режисьорът и драматург Антония Георгиева отново събират сили с артистичния сладкар Александър Цеков за поредица от завладяващи спектакли, разкриващи скрития свят на ресторантската кухня.

The Heavens - изложба на Паоло Уудс и Габриеле Галимберте

Events преди 1 седмица

Галерия Синтезис и Френският институт в България представят изложбата “The Heavens” на Паоло Уудс и Габриеле Галимберти, чиято премиера е на фестивала Les Rencontres d'Arles през 2015 г. и оттогава гостува на множество музеи и фестивали. “The Heavens” е мащабен артистичен проект с критичен поглед към офшорните зони, който съчетава дългосрочно журналистическо разследване, фотография, финансови анализи и инфографики. Офшорните зони* тихомълком превземат целия свят. Повече от половината световна търговия преминава през тях. Нарастващият брой статии и доклади по тази сложна тема обикновено са илюстрирани със снимки на тропически плажове с палми. Така ли изглеждат наистина данъчните убежища?