Следва

Хербарий за сънища от Alexander McQueen

Този петък в магазини dm се пазарува с КАУЗА

Пазаруването с кауза е световна тенденция и алтернатива на консуматорското общество

Shopping преди 5 години



Последният петък на ноември, точно след Деня на благодарността в Щатите, е възприет за начало на коледния пазар. Милиони потребители по целия свят трескаво следят оферти за всякакъв тип продукти и услуги.

Любопитен факт е, че името "Черен" първоначално е било символ на тълпата от купувачи, които често били причина за пътни произшествия, а понякога дори и насилие. Фразата описва тежките поражения около задръстванията на пешеходци и автомобилния трафик в търговските зони. Днес Черен Петък е един от най-печелившите дни в годината за търговците на дребно. За да насърчат повече хора да пазаруват, търговците предлагат големи отстъпки, достъпни само в този ден.



Редица световни брандове противодействат на консуматорския дух, напомняйки, че Коледа е преди всичко време да даряваме с грижа и любов. Пример у нас са магазини dm, които тази година предлагат на българския потребител един малко по-различен петък, като 2% от дневния оборот на 29 ноември от всички dm магазини в страната ще бъдат дарени на Центъра по детска хемодиализа към "Специализирана болница за активно лечение по детски болести - проф. д-р Иван Митев" - София. Тази кампания е в духа на корпоративната философия на бранда, която води началото си от първооснователя Гьотц Вернер, именно - ЧОВЕКЪТ да е в ЦЕНТЪРА.



Тенденцията е все по-често големите търговски вериги да стартират промоциите и намаленията си преди Черен Петък и да обявяват Черна Седмица или Черен Месец, за да изпреварят конкуренцията в привличането на потребителите.

Символът на консуматорското общество отдавна се отбелязва и отвъд границите на САЩ, а у нас Черен Петък също се превръща в традиция през последните години. Въпреки тенденцията да се пазарува все повече на този ден, българският потребител често се съмнява в коректността на търговците и поставя под въпрос легитимността на офертите.

Ще минем през dm този петък, а вие?  

More from View Sofia

Летопис на смутното време: Ивелина Чоева

Interviews преди 4 години

"Летопис на смутното време", като романа на Вера Мутафчиева, е една поредица, която цели да систематизира настроенията в това особено, смутно време, в което се намираме в момента. Тук ще видите и прочетете посланията на прекрасни хора, на чиято емоционалност разчитаме и в чиито усещания вярваме; ще ни споделят как усещат момента, как си представят, че ще минем през него, какво е най-важното, кои са устоите, какво препоръчват, как виждат нещата след ступора. Какво ще се промени, какво трябваше да се промени, кои са позитивите в тази непреживявана от никой съвременник ситуация. Нека си дадем надежда и да структурираме заедно проблема така, че да излезем от това по-устойчиви и по-мислещи, по-съчувстващи и по-смирени!

More Shopping