-
Еми Кирилова, шеф на ПР-а на гиганта Huawei за България и Северна Македония: "До съвсем скоро дори мислех, че съм интроверт, защото наистина обожавам и ценя времето сама със себе си. Само че 2020 официално ме опроверга - имам огромна нужда от хора, от жива, непосредствена комуникация, която ме зарежда."
-
Даниела Ценкова, топ-гриморът на LA BIOSTHETIQUE Paris: "Благодаря за този приятен начин да кажем на 2020-та: Чао-чао, няма да ни липсваш! Затова, че изпращаме 2020 подобаващо дръзко и нахакано, каквато си е и тя самата. Може би ще си останем вкъщи за празниците, но пък и там е хубаво, даже по-хубаво, да сме красиви! "
-
Георги Тошев, журналист и продуцент:
V.S.: Кога се влюби най-страшно и по какво разбра, че е наистина страшно?
Г.Т.: Беше преди 27 години. Беше като удар с чук. От пръв поглед. Една невъзможна любов, разделена от хиляди километри и избори, които не бях готов да направя. Но днес сме приятели, семействата, децата ни се познават и харесват. Трябваше ми време, за да разбера, че любовта може да има различни измерения. И че е нужен и разум в чувствата, за да запазиш скъп за теб човек. Завинаги!
-
Михаил Крумов, най-красивият българин на 2019:
"V.S.: А кой е езикът на Любовта? Тя има ли си любима дума, място, песен, сезон, възраст...?
М.К.: Ако кажа "френски", или "италиански", или който и да е друг език, това ще звучи твърде тривиално. Истината е, че Любовта си е жив полиглот! Също като Бог, Тя разбира и ползва всички езици, даже може да се разбереш с Нея и без думи.
Относно времепространството – то е универсално, навсякъде и по всяко време. Възрастта е въпрос на възприятие, а музиката е своеобразен израз на любов. Лично аз намирам класическите произведения за най-хармонични, а хармонията е най-добрият хабитат за Любовта. Накратко – от Шопен до Вагнер, според настроението!"
-
Лидия Манолова, автор и журналист, специализиран в дизайн, архитектура и стил на живот: "Когато бях малка и се разболях от шарка, най-старата ми леля – Ванга, дойде да ме лекува. Помня изненадата от тихия глас, с който нареждаше, наведена над мен, оглеждайки нашареното ми тяло: "Ай, златна, ай, мила, ай, шарена бабо, да си идеш, златна, отде си дошла..." Магическата вяра на фолклора в силата на думите, в приласкаването на болестите и злите сили, в превръщането им в твой съюзник може би звучи съвсем неуместно на фона на стотиците научни статии и диаграми, които всички изчетохме в последните седмици. Но аз не бих нарекла вируса "тъп". Няма нищо тъпо в начина, по който ни предизвиква да променим навиците си."
-
Петър Волгин, журналист:
V.S. Какви са отличителните белези на добрия стил?
П.В. Различността. Във всичко. Най-вече в мисленето.
-
Весела Бабинова, актриса:
V.S.: Да разведрим: последната много тъпа свалка/заучена фраза, която чу/която ти бе "приложена"?
В.Б.: Мисля, че по-тъпо от "Хайде на кафе да се опознаем малко" няма да има никога, а очевидно тази фраза не остарява, което си е тъжно.
-
Тахома, музикант:
VS: Дай пример за "перфектно блаженство”.
Т: Няма такова <3.
-
Професор Георги Момеков:
V.S.: Страхът на съселяните от санитарката от с. Равнец - да или не?
Г.М.: Един много умен мъж ми каза, че когато дадено явление може да се обясни с глупост, не е необходимо да се търсят други причини. За глупаците обаче не ми е жал, особено когато са ревностни кулинарни християни, които знаят отлично какво да сготвят на всеки светъл празник...
-
Розмари Тишер, прекрасен модел и човек: "Вярвам и в друго - ако си добър, мил човек, си личи; завистта, интригите и прочее те състаряват. Има огромна разлика между това да обиждаш и критикуваш някого. Негативността оставя белези, повярвайте ми, трябва да се опитваме да бъдем по-добри всеки ден; да не завиждаме. Знам, че е трудно, особено с наличието на социалните мрежи - всеки е там, за да се покаже, да се изфука. Обграждайте се с добри, автентични хора. Грижете се за душите си. Свържете се с природата. Това е най-добрият бюти съвет, който мога да дам - няма крем или грим, който да замаскира грозната душа."
-
Voin de Voin, артист в областта на визуалните изкуства и пърформансите: "Вирусът е тук, за да ни припомни - не само за хуманността, но и за духовността. За недоразвитата сила на съзнанието, която, вместо равенство, грижа и любов, причинява терор, войни, смърт и разруха. Разделихме феномена на живота от това, че сме живи - вероятно несъзнателно, но то е факт и сега търпим последствията."
-
Кристин Илиева, един от най-успешните български модели: "Дядовците ни действително са викани на война, а от нас се изисква единствено да си стоим вкъщи. Така е!!! Нека оползотворим това време и обърнем внимание на себе си, къщата си, хобитата си; да се обърнем към вътрешния си свят. Колко му е?! На мен лично "все не ми оставаше време" за рисуване, а това е голяма моя страст и ето, че го започнах. Рисувайки се чувствам толкова добре, погълната съм от моя си свят."
-
Мариан Залцман, старши вицепрезидентът на глобалната компания Филип Морис Интернешънъл и световно известен пиар: "Трябва да помогнем на децата да станат по-дебелкожи. Аз съм мислила по този въпрос още отпреди COVID-19, но сега нещата вече не търпят отлагане. Училищата и семействата трябва да поставят фокуса върху това те да се научат да бъдат по-твърди и силни, когато са в беда. Трябва да им преподаваме история, за да могат да видят нещата в по-широк контекст, както и биология и химия, за да разберат какво се случва и защо, как се създава едно лекарство и какво е необходимо, за да се откриват лекарства и в бъдеще. Трябва да провокираме тяхното любопиство и да не позволяваме преживянато през 2020 г. да ги направи цинични."
-
Здравка Евтимова, писател: "Да се грижиш за някого, този човек да е заел мислите ти както лятото заема небето на август, както водата - океана, както кръвта аортата – мисълта, надеждата, че хората до нас ще останат здрави, създава имунитет срещу злото. Нашата отговорност да се държим така, че да не застрашаваме здравето на хората около нас, да прекъсваме пътя на заразата, с поведението си да го доказваме и налагаме всяка минута, всяка секунда – това е основно средството да съхраним живота."
-
Йоанна Темелкова, актриса:
V.S.: Обичаш театъра, сцената. Обичаш да пишеш и разтухата в междуредието. Обичаш риболова и футбола. Какво още обичаш, успявяш ли да намериш време да съчетаваш лъчовете на обичта си и как разпределяш всяко едно парче от нея?
Й.Т.: Обичам да обичам! Обичам хората и това често обърква всички около мен. Хахаха! Някои си мислят, че съм луда, други не разбират защо съм добра с човек, който ме наранява... и така. Винаги съм учтива с непознатите и винаги им се усмихвам. Напоследък се сблъсквам с едно чудо на чудесата и то е, че се случва да се усмихна на някого, когото не познавам, а той започва да се отнася с мен с изключително високомерие... Абсолютна енигма!
-
Изабел Алексиева, певица:
V.S.: Първото нещо, което ще направиш/място, на което ще отидеш, пост-карантинно?
И.А.: Отивам при бабите! Тук спор няма... не съм ги виждала от 4 месеца, даже като го казвам, направо не ми се вярва. Казвам го, защото връзката, която имам с тях, е изключително силна, не мога да ви опиша дори.
-
Калина Мухова, талантлива до крайни висоти илюстраторка:
V.S. Как се измерва красотата по твоя личен критерий? Кое е красиво?
К. М: Според мен обективен начин да премериш красотата на дадено произведение/ човек/ ситуация не съществува. Красиво е това, което ни докосва дълбоко и оставя белег, спомен, усещане. Може да е дума, може да е образ, може да е облак в един безкраен следобед.
-
Евгения Джаферович:
VS: Липсва ли ти социалният живот и как компенсираш социалната дистанция?
Е.Д.: Липсва ми. Срещата с много хора на едно място, без маски, с много усмивки и прегръдки. Липсва много! Компенсираме всичко онлайн. Благодарна съм на времето, в което живеем, че имаме поне тази възможност.
-
Виктор Димитров, модел на Визаж: "Определено живеем в предизвикателни времена и макар че минаваме през всякакви периоди и емоционални изпитания сами, то поне всички минаваме през едно и също нещо по различен път. И колкото и да не ни харесва да си го признаем, хората преживяваме еднаквите емоции по сходен начин."
-
Николай Гюлеметов живее в Япония и завършва магистратура в Университета в Кагошима започва работа като преподавател там: "И сега, седейки в кабинета си в доста опустелия университет, си мисля за нещо позитивно, с което да завърша това послание. И го измислих: опитайте се да бъдете фаталистични оптимисти! Да, нещата са сериозни. Много. Бурята идва, а може и да е дошла, но със сигурност още не е показала пълната си ярост. Но и тя ще премине! Както не бихме излезли навън при тайфун или отишли на плаж при цунами, така и при тази буря отговорността за нашия (че и не само) живот е в нашите ръце. Поемете я смело и вярвайте, че и това ще премине! Животът продължава!"
-
Стефан, поет и автор:
V.S.: Ако можеше да "откраднеш" една Велика любовна история - да я изживееш, изстрадаш, докоснеш, вдишаш - коя би била?
С.И.: Историята на писателя, който се влюби в португалската си асистентка от Love Actually. Не вярвам някой да не го е гледал. Освен някой, който е с’а вдига ръка и вика "Аз не съм го гледал", само за да се прави на интересен. Седни си, зубър.
-
Гергана Манолова, специалист по естетична медицина:
V.S.: Още едно убеждение, за което ще сме благодарни на съвет от специалист - превантивната грижа за първи бръчки и първи белези на стареене следва да започнат много по-рано, отколкото смятаме? Например, за да изглеждаш добре на 30, трябва да започнеш с интензивна терапия и поддръжка на 20? Или, ако не си започнал на 30, на 50 си безнадежден случай?
Г.М.: Как ще изглеждаме на 30, 40, 50 или 60 зависи от това как се грижим за кожата си от деца, на какво ни учат майките и впоследствие какви навици изграждаме. Естетични корекции са желателни, когато се прецени, че има нужда - с цел превенция и в малки дози. Не трябва да се започва изведнъж с най-тежките и сериозни процедури. В практиката си винаги започвам с по-леки процедури, за да видя как се повлиява кожата. Един от стълбовете в добрата кожа е поддържането на отлична хигиена. Както и приемът на достатъчно количество вода.
Коментари: 0