
Жителите на град Пайпорт се оплакаха на кралската двойка за „бавната реакция“ след случилите се събития. "Закъсняхте с четири дни!", викаха хората. Жителите на Валенсия също нарекоха монарсите "убийци" и ги обвиниха, че не са предупредили жителите за възможно наводнение, което можело да намали броя на жертвите. „Невъзможно е да предупредим хората, когато вече се давят“, „Искаха да ни убият. Първото нещо, което трябваше да направите, беше да предупредите хората, когато язовирът беше на път да бъде наводнен и разрушен“. Кралят се опита да разговаря с хората, но в крайна сметка се намеси полицията.
Los Reyes, durante su visita a Paiporta (Valencia) esta mañana. pic.twitter.com/0OpPm9pAp0
— Casa de S.M. el Rey (@CasaReal) November 3, 2024
На фона на размириците следващото посещение на кралската двойка в друго населено място, Чива, беше отложено.
Катастрофата във Валенсия, причинена от проливните дъждове, вече уби 217 души, но броят им може да нарасне, тъй като мнозина все още са в неизвестност. Много хора останаха без дом, няколко населени места са без ток, вода, дори хранителни запаси. Сред жителите на региона нараства възмущението и недоволството от действията на властите, които според хората се бавят с мерките за спасяване и помощ на пострадалите.
More from View Sofia

Кралиците може и да не плачат, но също носят Zara
Нейно кралско величество, Летисия на Испания, 46, за пореден път доказва, че не е нужно да пръскаш стотици хиляди левове, за да изглеждаш зашеметяващо или поне достойно за кралския двор.

Раирана риза и панталони: Кралица Летисия е "офис сирена"
Испанската кралица Летисия присъства на откриването на образователни курсове в училище в Кастро Урдиалес.

Double Trouble: кралица Летисия в роклята Valentino на свекърва й отпреди 45 години или кралица София в същата дреха
Кралица Летиция изумява с външния си вид дори когато носи творения на пет десетилетия.