Холандската компания Studio Job не изглежда да хвърля излишни мисли по въпроса, вероятно защото проблемът като такъв реално не съществува. В период, който бива категоризиран като необарок (втората половина на XIX век) и в който границите между експресивните категории са толкова разтегливи и просторни, че почти не съществуват, а и прилежащите му жанрове нахлуват и се "колаборират" един с друг - за нещастие на тръпнещите в очакване имитатори, сливането на стилове и жанрови характеристики си е направо задължително. Но наред с всичко останало, периодът представлява най-вече необикновената възможност да се разгърне експресивния потенциал и естетическия аспект при дизайна.
Работите на Джон Смийтс и Нинке Тинахел изобилстват от барокови препратки - от колаборации с доста по-изтънчени брандове като Bulgari и Bisazza до сценичен дизайн за концерти на Mika, както и "темпераментни" обекти за Seletti, които съвсем заслужено "завършват" в MoMa, Ню Йорк, Музея Victoria & Albert в Лондон и още 40+ музея и галерии по цял свят.
15х30х26-сантиметровата настолна лампа, част именно от съвместната работа на Studio Job и Seletti, във формата на банан просто нямаше как да остане незабелязана, още по-малко подмината. Дизайнът, който със сигурност не би паснал нито на всеки вкус, нито на всеки дом, все пак си е същинско произведение на съвременния дизайн, пленяващо и оставящо те зяпнал (буквално).
Лампата-банан не се е озовала в MoMa или Victoria & Albert, но със сигурност може да се настани у нас/у вас срещу 229 евро или 449 лева ОТТУК.
Дизайнерската интериорна лапма - като всяко друго произведение от сливането на изкуство и дизайн - подлежи на и предполага реакции и коментари. Feel free да оставите своите по-долу>>>
More from View Sofia
Street style вдъхновения: Бял деним
В този деликатен спрямо стилово отношение момент...
There we go: Уикипедия пусна модна колекция
Wait....WHAT?!?!
На лов... за ужасно СЕКСИ ризи
Толкова е куул, че няма как да стане демоде да носим ризи...