Следва

bambola

Fur free: От Prada се отказаха от кожите

null

All fashion преди 5 години

От Prada обявиха, че категорично спират употребата на животинска кожа в колекциите си, започвайки от сезон Пролет/Лято 2020. Като изделията, които вече са произведени, ще останат в продажба до приключването им.

Решението на модния гигант да се откаже от естествената кожа е свързано със сътрудничеството на групата Prada с Fur Free Alliance, който обединява повече от 50 различни организации за защита на животните от цял ​​свят.

"Групата Прада застават зад иновациите и социалната отговорност, а нашето отричане на кожата е продължение на тази политика", каза Миуча Прада.

"Използването на иновативни материали ще позволи на компанията да проучи нови граници на творчеството в дизайна и в същото време да задоволи търсенето на етична мода", допълва още тя.

По този начин италианската модна Къща се присъединява към имена като Chanel, Gucci, Burberry, Versace, Jimmy Choo, Diane von Furstenberg, 3.1 Phillip Lim и много други марки, които официално се отказаха от естествените кожи за работата си.

More All fashion

Какво трябва да знаем за новия творчески директор на Versace Дарио Витале

All fashion преди 4 дни

Модният свят се тресе от кадрови промени. Докато се чудим в кой ден Мария Грация Кюри ще напусне Dior и каква професионална съдба очаква Джон Галиано, индустрията бе разтърсена от още едно прощално и съпътстващо назначение: ерата на Донатела във Versace приключи, за да дойде на мястото й Дарио Витале. Следва всичко, което знаем за дискретния бивш директор по дизайна на Miu Miu.