Следва

Слаш идва за концерт в България

Когато котката я няма - спектакъл по Джон Мортимър и Браян Кук

Психология в комедията и комедия в науката...

Events преди 11 години

Чудили ли сте се защо понякога взимаме решения, които не искаме. А как се поражда лъжата? Защо мъжете изневеряват на жените и обратното. А какво би направил един мъж, за да запази жената до себе си?

Тези и още много въпроси от човешките взаимоотношения изследва пълната версия на проекта „Когато котката я няма“, чрез точно формулирани психологически експерименти, вдъхновени от комедийната линия на представлението.

Симбиозата между театър и наука е представена по уникален начин от екипа, създал спектакъла – актьори от трите водещи унивеситета за изучаване на актьорско майсторство в София – Любен Гройс, НБУ и НАТФИЗ. Съчетанието между различните типове на образование и професионалното израстване на актьорите дава на представлението един нов и нетрадиционен подход.

Това, което ще видите в тази пиеса са моменти, които присъстват във живота на всеки един от Вас и ще Ви дадем причина да се замислите над собствените си действия, желания и мечти. Забавлявайки се с непрестанния хумор в случките и отношенията между персонажите, вие ще научите интересни факти за живота и за това, как се случва той!
Допълнението към иновативната и уютна атмосфера е и мястото - едно невероятно комфортно заведение в центъра на София, където наслаждавайки се на любимата си напитка ще станете част от света на геоите, ще припознаете себе си и собствения си живот и ще си тръгнете заредени с усмивка и нови идеи.

След успешното представяне на комедийната част от представлението, екипът разработи психилогическите експерименти заедно с психолога Снежина Стоянова и умело ги съчета с неподправения хумор и непредвидените ситуации в пиесата, което направи проекта цялостен, новаторски и много интересен.

Когато котката я няма - спектакъл по Джон Мортимър и Браян Кук - в 19 ч. на 27.11.2012 в Music club "Studio 5", НДК, Вход А3.

Оригинален текст на пиесата: Джон Мортимър и Браян Кук

Психология и експерименти: Снежина Стоянова
Режисьор и сценарист: Иво Йончев
Музикално оформление: Владимир Цветков
Дизайн: Мариана Иванова и SonicomIT
Декор и костюми: Дария Николова
Фотограф: Дориан Тодоров

Участват:

Джордж - Владимир Цветков, ТК „Любен Гройс“
Милдрид – Сабина Коен, ТК „Любен Гройс“
Етел – Деница Георгиева, ТК „Любен Гройс“
Хъмфри – Боян Тонев, НБУ
Дженифър – Елени Декидис – НАТФИЗ
Шърли – Дария Николова - ТК „Любен Гройс“
Студент 1 – Станислав Стефанов – НБУ
Студент 2 – Асен Стоев, НБУ

More from View Sofia

More Events

10-те най-добри павилиона на Венецианското биенале, от тях - куп източноевропейски

Events преди 4 дни

Обикновено националните павилиони на Венецианското биенале играят втора цигулка на основната изложба - което е иронично, като се има предвид, че в тях има толкова много изкуство, ако не и повече, отколкото това, което се съдържа в Арсенале и Джардини взети заедно. Но тази година, с основна изложба, която поставя под въпрос идеята за държавите като цяло, не е възможно да се пренебрегнат националните павилиони.

Имърсив представленията на Karakashyan & Artists ни водят зад кулисите на професионалната кухня

Events преди 2 седмици

Режисьорът и хореограф Коста Каракашян и режисьорът и драматург Антония Георгиева отново събират сили с артистичния сладкар Александър Цеков за поредица от завладяващи спектакли, разкриващи скрития свят на ресторантската кухня.

The Heavens - изложба на Паоло Уудс и Габриеле Галимберте

Events преди 2 седмици

Галерия Синтезис и Френският институт в България представят изложбата “The Heavens” на Паоло Уудс и Габриеле Галимберти, чиято премиера е на фестивала Les Rencontres d'Arles през 2015 г. и оттогава гостува на множество музеи и фестивали. “The Heavens” е мащабен артистичен проект с критичен поглед към офшорните зони, който съчетава дългосрочно журналистическо разследване, фотография, финансови анализи и инфографики. Офшорните зони* тихомълком превземат целия свят. Повече от половината световна търговия преминава през тях. Нарастващият брой статии и доклади по тази сложна тема обикновено са илюстрирани със снимки на тропически плажове с палми. Така ли изглеждат наистина данъчните убежища?