
Кой не обича домати? На салата, като Гаспачо, дори просто с буца сирене и парче хляб – доматите винаги могат да ни изкушат. Ето защо ние продължаваме „изкушаващата“ тенденция от вчера и днес ви предлагаме вкусна доматена крем супичка с моцарела и пармезан.
Тичайте до магазина за:
1 кг домати
100 гр доматено пюре
1 глава лук
4-5 скилидки чесън
50 гр масло
2 с.л. захар
50 гр пармезан
150 гр моцарела
1 връзка босилек
1 л. вода
Запретни ръкави и...
Разтопи маслото на бавен огън, задължително в дълбока тенджера, и в него задуши нарязаните на ситно лук и чесън за около 10-на минути. След това добави доматеното пюре и бъркай, докато не придобие карамелизиран вид. Добави обелените и нарязани домати, захар и водата и остави да къкри около 45-50 минути, докато супата не се сгъсти. Махни от котлона и пасирай сместа. Добави настъргания пармезан, сол, черния пипер и босилек на вкус, в зависимост от предпочитанията. Сервирайте с усмивка, моцарелка и крутони (по желание).
Да ви е сладко!
More from View Sofia

Една от тези рецепти a day, keeps the doctor far away!
Включваме в ежедневното си меню храни, богати на витамини и антиоксиданти, които да благоприятстват укрепването на имунната система.
Филе от сьомга в пергамент с грахово велуте от Шеф Шишков
Филе от сьомга в пергамент с грахово велуте от Шеф Шишков...
Доматена супа с чесън и целина
През почивните дни времето ще е идеално, за да си спретнем тази лесна, бърза и вкусна рецепта