Следва

Френски "Десант" на Народния театър през януари и февруари

Арт Старт ft. Goethe-Institut

Новата вълна в българското изкуство през 2018 г.

Events преди 6 години

„Арт старт“ има за цел да търси и открива новото, да идентифицира тенденции и, преди всичко, да подпомага млади автори и да ги насърчава да продължат да се занимават с изкуство.

Началото на годината е винаги добър повод за равносметки, прогнози и пожелания. С такива намерения започна и проектът „Арт старт“ през януари 2017 г., когато кураторките Весела Ножарова, Даниела Радева и Стефка Цанева представят изложба в две части в Гьоте-институт България и галерия Кредо Бонум. В нея можеха да се видят работите на млади български художници до 35 годни, като препоръка „да следим“ през предстоящата година. Или с други думи, в изложбата бяха представени едни от най-интересните и провокативни млади български автори, някои тепърва прохождащи и по-скоро непознати, други – вече започнали артистичната си кариера, било тук или в чужбина.

Изложбата насочи вниманието към единайсет млади художници, много от които продължиха интензивно годината с нови проекти, групови участия и самостоятелни изложби.

Изложбата цели да представи разнообразието в техниките, медиите и темите, които вълнуват младите художници в момента. И тази година „Арт старт“ отправя и специален поглед към автори, които не живеят в България и представят една по-различна гледна точка, непозната и непоказвана досега тук.

Вместо с традиционното вечерно откриване във формата „социално събитие“, „Арт старт“ тази година ще се открие с дълъг премиерен следобед между 14:00 и 19:00 ч. в събота, 13 януари. В 16:00 и 17:00 ще се проведат кураторски турове в изложбата съответно в Гьоте-институт и Кредо Бонум.

В 22:00 пък програмата ще продължи с афтърпарти с музика от Светослав (Indioteque) и alias в клуб TELL ME.

More Events

10-те най-добри павилиона на Венецианското биенале, от тях - куп източноевропейски

Events преди 6 дни

Обикновено националните павилиони на Венецианското биенале играят втора цигулка на основната изложба - което е иронично, като се има предвид, че в тях има толкова много изкуство, ако не и повече, отколкото това, което се съдържа в Арсенале и Джардини взети заедно. Но тази година, с основна изложба, която поставя под въпрос идеята за държавите като цяло, не е възможно да се пренебрегнат националните павилиони.

Имърсив представленията на Karakashyan & Artists ни водят зад кулисите на професионалната кухня

Events преди 2 седмици

Режисьорът и хореограф Коста Каракашян и режисьорът и драматург Антония Георгиева отново събират сили с артистичния сладкар Александър Цеков за поредица от завладяващи спектакли, разкриващи скрития свят на ресторантската кухня.

The Heavens - изложба на Паоло Уудс и Габриеле Галимберте

Events преди 2 седмици

Галерия Синтезис и Френският институт в България представят изложбата “The Heavens” на Паоло Уудс и Габриеле Галимберти, чиято премиера е на фестивала Les Rencontres d'Arles през 2015 г. и оттогава гостува на множество музеи и фестивали. “The Heavens” е мащабен артистичен проект с критичен поглед към офшорните зони, който съчетава дългосрочно журналистическо разследване, фотография, финансови анализи и инфографики. Офшорните зони* тихомълком превземат целия свят. Повече от половината световна търговия преминава през тях. Нарастващият брой статии и доклади по тази сложна тема обикновено са илюстрирани със снимки на тропически плажове с палми. Така ли изглеждат наистина данъчните убежища?